Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Novinka v Google Webmaster Tools

Rozhodli jste se inovovat Váš web, potřebujete upravit strukturu webu, přejmenovat názvy a URL identifikátory?

Lepší indexaci změn v Googlu pomůže, kromě sitemapy, i zaindexování renovovaných stránek přes funkci Načíst jako Googlebot (indexovací robot Googlu)  v Google Webmaster Tools (GWT).

Pokud ješte GWT nemáte, nový účet si vytvoříte podle postupu uvedeného zde.

Klasická situace, která nastává po přejmenování URL identifikátoru je, že Google začne indexovat chybu 404 – stránka nenalezena. Než Google pochopí, že jste změnili identifikátor, potrvá mu to v nejhorším případě X měsíců a Vy ztrácíte návštěvníky.

K tomu, aby jsme Googlebotovi trošku pomohli slouží Sitemapa, po přihlášení do GWT klikněte na Konfigurátor stránek – Počet souborů Sitemap – Odeslat soubor Sitemap a napište /engine/sitemap/ a opět klikněte na Odeslat soubor Sitemap.

Nově dokážeme Googlebota nakrmit i hotovými daty, když v sekci Diagnostika – Načíst jako Googlebot vložíte konkrétní, inovovanou URL adresu a odešlete k indexaci:

googlebot - indexácia nových stránok

 

googlebot - indexácia chybových stránok

Google si tak rychleji zvykne na změny, které jste na stránkách zrealizovali a po kliknutí na Odeslat do indexu dáte Googlebotovi rázný příkaz pravidelně indexovat konkrétní stránku.

Toto vylepšení v GWT pomáha definitivně a velice rychle odstranit chyby 404, které Vám doposud odháněly zákazníky.

tvorba web stránek, tvorba eshopů

avatar
Autor: Peter Polakovič Peter Polakovič - jednatel IRISOFT SYSTEMS, s.r.o. Své bohaté zkušenosti a vědomosti z oblasti tvorby web stránek a e-shopů, internetové reklamy a správy reklamních kampaní aktivně využívá i v praxi. V týmu zastává roli hlavního zdroje pozitivní energie, která z něj vyzařuje i mimo "provozních hodin".

Diskuse k článku

займ на картузайм на карту