Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Reklama na Seznamu a v Googlu je nejefektivnější forma internetové reklamy

Majitelé web stránek a e-shopů měsíčně utratí v průměru 15 000 – 30 000 Kč na internetovou reklamu. Mezi nejpreferovanější marketingové aktivity patří reklamní kampaně v Google, Seznam, SEO optimalizace, newslettery, PR články a tvorba pomocných obsahových webů. Vyplývá to z průzkumu ByznysWeb.cz, který nabízí redakční systém na tvorbu www stránek a eshopů.

“Z 500-ti oslovených klientů využívajúcich služby ByznysWeb.cz až 58 % považuje investici do PPC internetové reklamy za efektivní, jelikož je dobře měřitelná. Například, pokud podnikatel investuje 15 000 Kč, díky podrobnému měření ví, že z reklamy reálně získal 20 zákazníků, kteří nakoupili za 120 000 Kč. Návratnost investic je okamžitě viditelná. Takto přesné měření neumožňuje žádný jiný typ reklamy,” popisuje výsledky průzkumu Ing. Petronela Varačková, marketing specialist ByznysWeb.cz.

Nejčastější je PPC reklama kombinovaná se SEO optimalizací, kterou preferuje až 26 % respondentů.

12 % oslovených zákazníků si vytvořilo pomocné obsahové www stránky na podporu prodeje a zvýšení návštěvnosti na svých webech; 4 % respondentů vidí potenciál i v odesílání hromadných mailů na vlastní nebo zakoupené databáze a v odesílání PR správ.

Zvyšování návštěvnosti na mých stránkách realizuji:

· formou PPC reklamní kampaně (Sklik, Google AdWords, Etarget, Facebook) – 58 %

· SEO optimalizací – 26 %

· tvorbou pomocných obsahových webů – 12 %

· prostřednictvím hromadných mailů a PR správ – 4 %

Zdroj: www.ByznysWeb.cz

“V průzkumu jsme dále zjišťovali, jakou částku majitelé eshopů a www stránek měsíčně minou na internetovou reklamu a zjistili jsme, že až 47 % zákazníků služby ByznysWeb.cz investuje 15 000 – 30 000 Kč na zviditelnění svého webu nebo e-shopu prostřednictvím internetové reklamy,” dodává Ing. Varačková.

37 % oslovených respondentů vyčlení ze svého měsíčního rozpočtu na internetový marketing od 3000 do 15 000 Kč, 10 % více jak 30 000Kč a 6 % maximálne 3000 Kč.

Za měsíc investuji do internetové reklamy v průměru:

· více jak 30 000 Kč – 10 %

· 15 000 – 30 000 Kč – 47 %

· 3000 – 15 000 Kč – 37 %

· max. 3000 Kč –  6 %

Zdroj: www.ByznysWeb.cz

Tento článek byl ve formě tiskové zprávy zveřejněn i na http://www.profit.cz/clanek/na-internetu-je-nejefektivnejsi-reklama-na-google-a-seznamu/

 

K tomuto tématu by vás mohly zajímat novější články:

Jak dostat svou internetovou reklamu na televizní obrazovky? (díl 1/3)

Jak dostat svou internetovou reklamu na televizní obrazovky? (díl 2/3)

Doporučující nástroj Strossle – efektivní nativní reklama, která opravdu funguje

avatar
Autor: ByznysWeb.cz Tvorba webových stránek a e-shopu v responzivním designu a vlastním redakčním systému. Vytvořte si na zkoušku webové stránky a eshop zdarma. Na ByznysWeb lze snadno přemigrovat i zaběhnutý e-shop. Vyzkoušejte si, jak to u nás funguje. Vlastní e-shop si u nás vytvoříte rychle i bez programátora a grafika.