Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Jsou Vaše web stránky připraveny na invazi nákupů přes smartphony a tablety?

Americké výzkumy firmy Screen Pages o využívání mobilních zařízení na nákup zboží přes internet dokazují, že vzrostl počet návštěv internetových obchodů přes smartphony a tablety.
Až 1.5 milionů návštěv web stránek (10% z celkového počtu) pochází právě z těchto mobilních zařízení.
Podle průzkumů Screen Pages je Apple jasným favoritem – z iPadů přichází téměř 50% návštěv, z iPhonů 35%. Preference iPadů vyplývá samozřejmě i z velikosti obrazovky.

Juniper Research nedávno zveřejnil, že do r. 2015 se počet mobilních transakcí zvýší o 1/3 a dosáhne tak hodnotu 670 bilionů USD.

smartphone, tablet

Nakupování produktů nebo služeb přes mobilní zařízení se globálně označuje pojmem mCommerce.

Pro srovnání ze slovenské reality – např. na web stránky BiznisWeb.sk / ByznysWeb.cz přistupuje z mobilů a tabletů cca 2,5% uživatelů, přičemž suverénně vede iPhone a iPad. Co se týče placené reklamy, mobilní reklama tvoří cca 2.1% zobrazení z celkového počtu zobrazení ve vyhledávání v Googlu a partnerských stránkách Googlu.  CTR (Click-Through Rate, míra prokliků) mobilní reklamy ve srovnání s reklamní kampaní zaměřenou na stolní počítače a notebooky je sice mírně nižší, ale cena za klik je stejná.

Počet navštívených www stránek přes smartphony a tablety na Slovensku plynule stoupá. Cena těchto zařízení již není pro koupěschopnou veřejnost tak vysoká jako v minulosti. Co dokazuje i fakt, že každý správný manager, jednatel společnosti a úspěšný podnikatel využívá každodenně minimálně 1 z těchto zařízení.

Na základě uvedených faktů jsme i my zacílili své PPC reklamní kampaně na smartphony a tablety. Mobilní kampaně jsme spustili cca před 3 měsíci a za každý měsíc nám přinesli 60 nově vytvořených webů, pomocí mCommerce jsme tak za uvedené období získali 50 nových platících klientů.

vytvoření web stránky přes mobil nebo tablet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaké jsou trendy využívání mobilních zařízení v SR a ČR?

Na Slovensku se aktuální masivní výzkum bude realizovat od 1.ledna 2012.

V České republice vlastnilo do března 2011 až 20% populace smartphone s připojením na internet.

smartphone, tablet

Mobilní vyhledávání web stránek přes smartphony od r. 2007 rapidně stoupá. Množství vyhledaných web stránek od r. 2010 stouplo o rekordních 120%. Tak markantní nárůst je jasným ukazovatelem, že je čas obrátit svou pozornost i na mobilní reklamu.

mobilní vyhledávání v ČR

 

Inspirujte se a oddělte PPC  kampaně zaméřené na mobil a tablety od PPC kampaní zaměřených na stolní počítače/notebooky.

Jak nejlépe vytvořit mobilní kampaň ve vyhledávání a v reklamní síti?

  1. mobilní kampaně oddělte
  2. neustále optimalizujte seznamy klíčových slov
  3. tvořte zajímavé a přesvědčivé reklamní texty
  4. sledujte výkon kampaně a pravidelně ji optimalizujte
  5. věnujte se optimalizaci cílové stránky pro mobily a tablety

Pro mobilní reklamu je možné využít službu Google AdWords (reklama se zobrazí ve vyhledávání a v kontextové síti Google) nebo službu Google AdMob (reklama se zobrazí v mobilních aplikacích).

Možnosti cílení reklamní kampaně v AdWords a mobilní reklamní kampaně v AdMob:

 

cílení reklamní kampaně

Prostřednictvím AdWords dokážeme cílit kampaň na konkrétní operační systém (Win 7 , XP …), přes AdMob dokážeme selektovat až do úrovně jednotlivých verzí operačního systému.

Typ zařízení (iPad, iPhone…) umíme nadefinovat pouze přes AdMob.

Mobilní síť od konkrétního operátora je možné zadat u obou typů PPC reklamy, dokonce u AdMob je možné cílit kampaň pouze na wi-fi síť.

Geografická lokalizace i konkrétní časový harmonogram zobrazování PPC reklamy je k dispozici u oboch reklamních kampaní.

tvorba web stránek, tvorba eshopů

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V ByznysWebu pracuji od r. 2009. Začínala jsem na supportu, kde jsem měla skvělou příležitost poznat, co podnikatele a majitele e-shopů a webových stránek skutečně zajímá a co potřebují. Proto se snažím hledat taková témata, které vám nabídnou užitečné odpovědi. Máte jiný názor? Budu vděčná za váš feedback – kvasnicova@irisoft.sk :)

Diskuse k článku

займ на картузайм на карту