Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Založte si Google + profil pro Vaši firmu

sociální síť google +, google plusGoogle spustil vlastní sociální síť, která má silně konkurovat Facebooku již cca před půl rokem, nazval jí Google + a za ten poměrně krátký čas získal 40 miliónů uživatelů (King Kong Facebook má 800 milionů uživatelů na celém světě).

Celý projekt Google + stál podle analytiků cca 200 milionů dolarů.

Doposud nebylo možné založit na Google + firemní profil, proto „zneužívání“ a následné deaktivování osobních profilů pro firmy, značky a skupiny bylo běžné. Nedávno však Google prezentoval tzv. Google + Pages určeny právě pro založení profilu pro firmu, značku nebo skupinu.

Mezi první „TOP testery“ Google + firemních profilů patřili např. autoři populárních Angry Birds, deník The New York Times, skupina Coldplay nebo americká pobočka Toyoty. Osobní profil na Google+ si můžete založit i v české a slovenské verzi – stačí kliknout na plus.google.com/pages/create. Firemní profil založíte na www.google.com/+/business.

Jaké jsou hlavní výhody Google + Pages z hlediska internetové reklamy?

1. firemní profil na Google + Pages bude integrován přímo do fulltextového vyhledávání Googlu. Tzv. Direct Connect ušetří firmám s vysokou konkurencí, kterých zákazníci vyhledávají produkty konkrétním zadáním názvu značky, nemalé finanční prostředky investované do internetové reklamy. Direct Connect ovlivní pozice v přirozených i placených výsledcích vyhledávání. Zadání + před názvem ve vyhledávání je alternativou twitterovského @. To, co bude Direct Connect regulovat, Google ještě upřesní.direct connect, google+ pages

2. odkaz na Google+ firemní stránku sa již zobrazuje ve výsledcích vyhledávání (SERP) pod odkazem, je viditelný v případě, že jste přihlášeni do Google konta a máte firemní profil v kruzích:

google plus, google+, google + pre firmy

3. komunita zákazníků se rychle rozraste (i díky dlouhodobějšímu sledování prostřednictvím kruhů a možnosti sledovat příspěvky i bez potvrzeného přátelství)

V čem je Google + lepší než Facebook?

Jednoznačně ve fotogalerii, náhrávání obrázků je opravdu rychlé a fotogalerie jsou sympatičtejší jako na FB.com.

fotogalerie google plus, google +, sociální síť google +

Google + Pages, i když jsou velmi podobné osobním profilům na Google +, nabízejí mnohem interaktivnější komunikaci s fanoušky – např. videokonference.

Google poslouchá své uživatele a proto se snaží v projektu Google + aplikovat novější architekturu, kladou důraz na přehlednost, otevřenost, často jsou příspěvky z Google Plus zajímavější než na jiných sociálních sítích a novinky se k Vám dostanou rychleji než z Facebooku.

Je pravda, že kritici Googlu pořádně natřeli „drobné nedostatky“ typu:

– nemožnost spravování firemního profilu prostřednictvím více administrátorů (řešením je sdílení přihlašovacích údajů)

– problematické nasazení Google Analytics

– matoucí podobnost s osobním profilem

a další.

Odborníci předpokládají, že vliv Google+ na výsledky vyhledávání Googlu budou mnohem výraznější než vliv Facebooku a jiných sociálních sítí. Doporučujeme uvádet klíčová slova ve statusech, diskusních příspěvcích a při fotkách.

Zahoďme tedy skepticizmus a pojďme zakládat firemní profily na Google +.

tvorba web stránek, tvorba eshopů

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V ByznysWebu pracuji od r. 2009. Začínala jsem na supportu, kde jsem měla skvělou příležitost poznat, co podnikatele a majitele e-shopů a webových stránek skutečně zajímá a co potřebují. Proto se snažím hledat taková témata, které vám nabídnou užitečné odpovědi. Máte jiný názor? Budu vděčná za váš feedback – kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskuse k článku