Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Zaplaťte za služby ByznysWeb Bitcoinem!

Platba Bitcoinami
Platba Bitcoiny za služby ByznysWebu

Zaplať za služby ByznysWebu Bitcoiny

Od dnes jsme jako jedna
z prvních firem v ČR a na Slovensku umožnili platit Bitcoiny za služby ByznysWeb.cz a BiznisWeb.sk.

Ve světě, ale již i u nás, je stále větší a větší zájem o používání Bitcoinů. Odteď můžete zaplatit faktury za služby ByznysWebu v této nové měně.

Jak zaplatiť za ByznysWeb Bitcoiny?

objednávky stačí zvolit jako způsob platby: BitPay.

bitcoin-platba

Bitcoin i mobilem

Bitcoinem můžete zaplatit i přes mobil. Ukázka je sice z naší anglické služby Bizwebs.com, ale postup placení mobilem je v podstatě stejný i pro českou verzi ByznysWeb.cz:

Na začátek – co je to Bitcoin?

Ve skratce je to virtuální měna. Není potřeba, aby na žádnou část zpracování dohlížela banka nebo jakákoliv jiná instituce, protože Bitcoiny jsou decentralizovány. Ověření transakce je realizováno kolektivně členy Bitcoin sítě. To znamená, že můžete platit kdekoliv, kdykoliv a komukoliv, pokud máte připojení na internet. Platba je zpracována bez čekání a je nesrovnatelně levnější ve srovnání s ostatními druhy platebních možností. Nebudete platit vůbec nic nebo jen tisícinu jednoho Bitcoinu.

Co by jste tedy měli udělat? Není nutné se registrovat do žádného systému. Musíte si ale nainstalovat software, který Vám umožní manipulovat s Vaší virtuální peněženkou. Rovněž dostanete dvojici veřejných a osobních klíčů – žádné osobní údaje. První klíč je k Vaší Bitcoin adrese. Tato adresa může vypadat například takto: HjP51sDB1V5fhjkf96Bs4h5t2Nm4d3g5 (34 znaků písmen a čísel) a slouží ostatním (např. Vašim zákazníkům) na zaslání peněz. Druhý klíč, soukromý, slouží Vám a pro Vaše platby ostatním (např. Vašim dodavatelům).

Jak ten BitCoin funguje?

Bitcoiny se vydělávají, netisknou se. Právě je v oběhu více než 12,3 miliona BTC (aktuální počet BTC) . Můžete je získat pomocí výměny (v směnárnách nebo spíš na burzách) nebo tzv. miningem. Samotné transakce jsou v blocích, které jsou kryptograficky označeny tak, aby bylo velmi komplikované je napodobnit. Mineři (z ang. slova minor – horník) jsou lidi, kteří vytvářejí bloky a získavají 25 BTC jako odměnu za vytváření těchto bloků. Doslova se dá říct, že Bitcoiny těží. Dostanou je za náklady na „těžbu“, co je vlastně jejich počítačové vybavení a elektřina, ale samozřejmě i spousta stráveného času. To znamená, že mineři Vám rádi zaplatí bitcoiny, protože je získali „levně“ a hlavně je tak dostanou do oběhu.

Zajímavost: Na Slovensku byl první bankomat z krajin EU. V současnosti patří k jedné z 21 krajin na světě, kde je bankomat na Bitcoiny.

ByznysWeb je společnost s 10-letou tradicí v tvorbě webových stránek a internetových obchodů. Poskytuje obrovské množství funkcí ve čtyřech balíčcích od Startu, přes Standard, Profi až po Maximum. Velkou výhodou je mobilní a tabletová verze, takže můžete spravovat svůj e-shop nebo blog odkudkoliv, kde se právě nacházíte. Je to úžasné ve spojení s platbou Bitcoiny, protože tak se Váš byznys nikdy nezastaví.

Podívejte se na video o BitCoinu:

avatar
Autor: Zuzana Jargašová

Diskuse k článku

займ на картузайм на карту