Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

4 aplikace, které by neměly chybět v smart zařízení moderního podnikatele

mobilní aplikace pro moderní podnikateleDnes vám představíme pět aplikací, které by podle našeho názoru neměly chybět v mobilu nebo tabletu každého, kdo v dnešním digitálním světě podniká, nebo alespoň provozuje vlastní web, případně e-shop.

 

Stovky aplikací, stovky zlepšováků a stovky řešení pro vaše každodenní problémy. Tak vypadá dnes App Store a také Play Store. Postupem času upadá zvyk, mít v mobilu nainstalovaných 100+ aplikací pro každý případ, který vás napadne. Vývojáři se soustřeďují na ucelené balíčky funkcionalit a balí je do jednoduchého a přehledného uživatelského rozhraní. Zde jsou naše oblíbené:

Google Analytics

Google Analytics nemusíme snad ani příliš představovat a popisovat, ale věděli jste, že můžete mít přístup ke všem vašim Analytics datům i na tabletu nebo smartphonu?

S touto aplikací můžete pohodlně sledovat návštěvnost a další ukazatele vašeho webu. Perfektní pro ty, kteří jsou často a dlouho na cestách a potřebují si zachovat i nadále přehled.

aplikácia google analytics        aplikácia google analytics

Stáhněte si Google Analytics do vašeho smartphonu:

Hootsuite

Přítomnost na různých sociálních sítích je dnes již nevyhnutná, a to zejména kvůli účinné komunikaci s klienty nebo zákazníky. Všechny vaše účty – Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin atd. můžete spravovat z jedné aplikace a to z HootSuite.

Aplikace je bezplatná až pro 3 sociální účty, které můžete plnohodnotně ovládat. Automatické zveřejňování příspěvků s nastavitelným časem zveřejnění, statistiky a konverze – to vše díky HootSuite, přímo na dlani.

Hootusuite1        aplikácia hootsuite

Stáhněte si Hootsuite do vašeho smartphonu:

 

Toggl Timer

Téměř každá jedna činnost je sledovatelná a ve většině případů musí být minimálně odsledován čas.

Toggle je velmi populární appka pro trackování času při vašich rozličných aktivitách, a slouží zejména pro transparentní účtování klientům, jednoduchý management pracovní doby zaměstnanců nebo pro zvýšení osobní produktivity.

K hlavním funkcím patří cloudové ukládání všech dat, přehledné zadávání činnosti a úkolů a následné upravování stavu jejich splnění. Export reportů a harmonogramů, synchronizace mezi appkou v mobilu a webovým kontem, a k tomu bezplatné užívání až do 5-ti členů týmu.

aplikácia toggl       aplikácia toggl

Stáhněte si Toggl do vašeho smartphonu:

Genius Scan

Genius Scan je praktický skener dokumentů ve vaší kapse. Umožňuje rychlé naskenování jakýchkoli dokumentů a následný export ve formátu JPG nebo jako vícestránkové PDF soubory.

K hlavním výhodám oproti obyčejnému foťáku ve vašem smartphonu je vlastnost upravit perspektivu vyfoceného dokumentu a spravně oříznout dokument podle jeho okrajů, což znamená, že nemusíte udělat přesnou, rovnou fotku. Úpravy jasu, kontrastu a barevnosti dokumentu můžete po pořízení fotky pohodlně nastavit a následně vytvořit PDFko nebo JPG a exportovat jej do dalších aplikací jako Dropbox, Evernote, Google Drive atd. Některé z vás určitě potěší, že Genius Scan umožňuje také zašifrování dokumentů heslem, případně Touch ID.

aplikácia geniusscan        genius scan

Chcete i vy GeniusScan do vašeho smartphonu?

 

Tyto aplikace mají z určitého pohledu univerzální charakter použití a určitě je nejeden z vás ocení.

Samozřejmě existuje ještě množství skvělých a praktických aplikací pro vaše smart zařízení. Podle toho, v jakém odvětví se pohybujete, se vám možná hodí jiné typy aplikací. Snad jsme vám dnes představili alespoň jednu, kterou jste doposud neznali a která vám zjednoduší podnikání i život. Pokud máte své vlastní tipy na aplikace, které by neměly chybět v každém smartphonu, neváhejte se o ně podělit v komentářích.

avatar
Autor: Jakub Greksa Jakub je CEO Dielous Design, bloger, copywriter, překladatel a IT fanda. Jeho skvělé copy najdete např. v aplikaci miniFAKTÚRA.