Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Na začátek stačí i obývák – jak začít podnikat na internetu, když nemáte prostory

Víte, kdy je ten nejlepší čas dát sbohem rutině a rozběhnout svůj vlastní byznys?

S podnikáním na internetu můžete začít klidně hned. Přesně jako náš Pepa Flox ve videu.

Vlastní byznys dokážete rozběhnout, i když jste zaměstnancem jiné firmy. Později to bude pro Vás velké plus. Nakonec, posuďte sami.

monavera.sk - majitelé e-shopu s dětským oblečením

manželé Dvořákovi z monavera.sk mají vynikající výstupní kontrolu – fenka Bella dohlíží, aby bylo všechno tiptop 🙂

Podnikat se dá i v případě, že pracujete na plný pracovní úvazek. Stačí mít zaměstnání, kde Vám šéf akceptuje Vaši živnost, a vyřídit všechny potřebné náležitosti. Například jako manželé Dvořákovi z Trenčína.

administrace e-shopu, přidávání produktů na e-shop

pťidávání nového zboží na e-shop monavera.sk je rychlé a majitelé si vystačí i s kvalitnějším foťákem ve svém smartphonu

Krabice s výrobky mají u nich své čestné místo. Obývák se po pracovní době mění na distribuční středisko e-shopu, fotoateliér a zároveň manufakturu na pelíšky pro domácí miláčky. Zajímá Vás, jak se to všechno dá sladit a nepřijít přitom o nervy?

Je-li libo, přečtěte si jejich podnikatelský příběh.

1. Proč právě dětský bazárek?

Již déle jsme sledovali, že maminky v okolí rády nakupují nejen nové, ale i nošené oblečení dětí svých známých, rodinných příslušníků, přátel.

A jelikož jsme nechtěli hned začít podnikat  „na plný úvazek“, ale spíš si přivydělat, protože jsme oba zaměstnáni, zkusili jsme to s e-shopem  MonaVera.sk a zaměřili se právě na značkové dětské oblečení za nízké ceny.

Máme pár ověřených dodavatelů, ale nepřestáváme hledat dál.

Prioritní je pro nás kvalita zboží a tu nám dokáže zabezpečit zatím jen několik zahraničních dodavatelů.

2. Čím se Vaše nabídka liší od konkurenčních, v čem je jiná, lepší?

originálne látkové pelechy pre domácich miláčikov

každý je originál – pelechy od MonaVera.sk

Jak jsem již řekl, důležitá je pro nás kvalita! To je nejdůležitější parametr pro nás a naše spokojené zákazníky, kterých neustále přibývá, za což jim děkujeme a což svědčí právě o našem přístupu k výběru zboží. Rovněž jsme se zaměřili i na lokální zákazníky v Trenčíně a okolí, kde jim umíme objednávku dovézt přímo domů, a to zcela zdarma, bez poplatků za dopravu či balné.

Jelikož máme doma i čtyřnohého miláčka, který je naším druhým dítětem, manželka začala šít také pelíšky pro psy. Ty zaujaly i naše zákazníky a začínáme nabídku rozšiřovat právě tímto směrem. Nabízíme originální látkové pelechy pro domácí miláčky.

Manželka i já pracujeme, takže e-shop je naše hobby, kterému se věnujeme po večerech, o svátcích, přes víkendy. Zásilky samozřejmě zasíláme do 24 hodin po vyřízení objednávky, ve většině případů ještě dříve, vzhledem k tomu, že zboží máme ihned k dispozici a odešleme jej ráno.

3. A co marketing? Které aktivity se Vám s odstupem času jeví jako nejefektivnější a nejpřínosnější?

V našem případě je to online reklama, hlavně Facebook, Google, ale i reference našich spokojených klientů nebo práce se skupinou na Facebooku. A nesmíme zapomenout ani na posílání newsletterů o novém výrobku našim existujícím zákazníkům. Nejvíce zákazníků máme právě na základě Facebook kampaní, které se snažíme dělat pravidelně a hlavně jednoduše.

4. Co rozhodlo o tom, že jste svůj e-shop vybudovali právě přes ByznysWeb? Jaké jsou podle Vás 3 největší pozitiva tohoto redakčního systému?

responzívna šablóna e-shopu

MonaVera.sk využívá responzivní šablonu e-shopu, proto evidují i objednávky z mobilních zařízení

Nabídek bylo mnoho, od různých „specialistů“, kteří Vám vytvoří stránku, ale chyběla nám jejich případná podpora a hlavně flexibilita, a to z důvodu jejich neznalosti zákonů. Toto všechno ByznysWeb zabezpečuje automaticky, všechny změny jsou automaticky zapracovány a vím, že stránka je na 99 % v pořádku. ByznysWeb byla správná volba a vůbec jí nelitujeme.

spracovanie a expedícia objednávok

MonaVera.sk často potřebuje upravit objednávku nebo změnit adresu dodání, i proto si vybrali ByznysWeb, který tyto možnosti nabízí

Důležitá byla pro nás hlavně zákaznická podpora. Víme, že se vždy můžeme obrátit na pracovníky ByznysWebu, kteří nám umí poradit a pomoct.

Hledali jsme něco, kde je již vytvořená nějaká grafická šablona, na základě které si my budeme umět vytvořit vlastní stránku. Já ani manželka nejsme  žádní IT specialisti ani grafici, ale běžní

uživatelé, a právě proto je pro nás ByznysWeb ideální poskytovatel.

Rovněž bylo pro nás důležité i zpracování faktury na základě objednávky zákazníka. Objednávku dokážu editovat i během telefonátu se zákazníkem, umím přidat nebo odstranit produkt, případně změnit adresu doručení. Toto všechno ideálně obsahuje a nabízí právě ByznysWeb.

A nesmím zapomenout ani na mobilní aplikaci. Jelikož jsem pracovně vytížený a často mimo domov, mobilní aplikace nás vždy nejen upozorní na novou objednávku, ale také si v ní můžeme objednávku ihned otevřít a změnit její status.

5. Jak jste na začátku rozbíhali byznys? Které marketingové aktivity Vám v začátcích pomohly?

Uf… Začínající podnikatelé jako my to na Slovensku nemají snadné… Je tu samá  byrokracie, na úřadech Vám nedokážou poradit, ani pomoci. Od jedné úřednice dostanete nějakou informaci, která ale u další není stejná, případně není pravdivá. To jsou překážky, které nám ztrpčují nejen život, ale hlavně naše podnikání.

Přečetli jsme si spoustu publikací a článků o podnikání na internetu a tvorbě e-shopu a webstránky. Po časově náročném spouštění jsme e-shop registrovali do vyhledávačů, vytvořili skupinu na Facebooku. I když se snažíme působit na celém území Slovenska, nejvíce se nám daří v Trenčíně a okolí.

Připravili jsme a rozeslali i letáky a samozřejmě nám pomohli i naši přátelé, známí. Vždyť kdo by nekoupil kvalitní, značkové dětské oblečení, když ví, že je od důvěryhodného zdroje :-).

6. Co byste poradili začínajícím podnikatelům, kteří uvažují o založení e-shopu? Co je podle Vás nejdůležitější?

Závisí to na jejich očekávání. My jsme do toho šli s tím, že to zkusíme. Nečekali jsme zázraky, ty se ani nekonaly :-). Není to pouze o vytvoření stránky, ale i o jejím zviditelňování, aktualizování. A to je ta nejdůležitější práce… Snažíme se každou volnou chvíli věnovat e-shopu.

Ne kvantita, ale kvalita je benefitem, který svým zákazníkům nabízí e-shop s dětským oblečením monavera.sk.

Přibližně 30 % našich slovenských a 15 % českých klientů podniká při zaměstnání, resp. klientky začnou s podnikáním na mateřské dovolené a po jejím ukončení se mu věnují naplno. Většina z nás si to nedokáže ani představit, celý svůj volný čas věnovat e-shopu nebo webové stránce a expedici objednávek, starosti o klienty.

Ale jak vidíte, i to je způsob, jak nastartovat podnikání na internetu.

Aby Vaše podnikatelská cesta byla co nejjednodušší, doporučujeme vybrat si ověřeného dodavatele e-shopu a webové stránky a jeho služby si pořádně otestovat.

Věříme, že Vás příběh MonaVery inspiroval. Přejeme Vám hodně štěstí v rozběhu toho, co Vás baví.

podpis-cz

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V ByznysWebu pracuji od r. 2009. Začínala jsem na supportu, kde jsem měla skvělou příležitost poznat, co podnikatele a majitele e-shopů a webových stránek skutečně zajímá a co potřebují. Proto se snažím hledat taková témata, které vám nabídnou užitečné odpovědi. Maté jiný názor? Budu vděčná za váš feedback – kvasnicova@irisoft.sk :)

Diskuse k článku