Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Chcete při podnikání na internetu ušetřit? Vytvořte si e-shop zdarma a napořád

jak ušetřit při tvorbě e-shopuI Vy sníte o tom, že rozjedete vlastní byznys na internetu? Pokud si hned na začátku najdete spolehlivého dodavatele e-shopu, opravdu ušetříte. Případně nezaplatíte ani korunu. A to se na začátek hodí, že?

Na internetu najdete spoustu možností, jak vytvořit e-shop zdarma. Někdy to má ale háček – když narazíte na problém, nemá Vám kdo pomoci. Nemluvě o tom, že pokud si chcete domluvit osobní schůzku, není kde. A to je docela velká překážka v podnikání. Abyste našli profesionálního partnera pro své podnikání, který nabízí i kvalitní support,  otestujte více e-shopových řešení a zaměřte se na:

1. JEDNODUCHOU ADMINISTRACI

Měla by být i přehledná a zároveň rychlá. Prověřte si, na jakém webhostingu by fungoval Váš nový e-shop. Nyní je totiž v kurzu cloud webhosting.

2. MOŽNOSTI ÚPRAVY GRAFIKY

Možnost výměny hlavičky nebo banneru v hlavičce by měla být samozřejmostí, stejně jako obarvení pozadí nebo patičky webu. Spousta e-shop řešení nabízí různé grafické šablony, které jsou plně responzivní a v souladu s ergonomickými požadavky. Zobrazování Vašeho e-shopu nebo webu na mobilech je nevyhnutelností, jelikož počet mobilních uživatelů pořád roste.

mobilní šablony e-shopu zdarma, responzivní webové šablony

ukázka responzivní šablony e-shopu fakeeurope.com, další responzivní šablony najdete na stránce REFERENCE

Například v ByznysWebu najdete i možnost vygenerovat si grafickou šablonu automaticky jedním kliknutím.

3. SNADNÁ NAVIGACE

Že se na svém e-shopu vyznáte Vy, nestačí. Musí být přehledný především pro samotné zákazníky. Těm usnadní orientaci např. drobečková navigace, rozcestník, dynamický banner nebo odkazy v patičce webu. Samozřejmě se zaměřte i na přehlednou navigaci na mobilních zařízeních.

4. BEZPEČÍ NADEVŠE

Určitě jste již slyšeli o SSL certifikátu. Pomůže ochránit citlivá data Vašich zákazníků a samozřejmě i ty Vaše. Jelikož je možnost využít SSL certifikáty zdarma a napořád, nenechte se napálit nabídkou, která tvrdí opak. I SSL certifikát zdarma dokáže zabezpečit Váš e-shop nebo webové stránky na stejně profesionální úrovni jako předražený certifikát známé značky.

5. PRAVIDELNÉ UPDATY BEZ POPLATKŮ

Měly by být automatické a samozřejmě rovněž zdarma. Jelikož chcete podnikat efektivně, budete potřebovat i nové funkce, díky kterým se např. zjednoduší expedice objednávek, urychlí platby za objednávku a podobně. Informujte se i o možnostech využití placené verze, která obsahuje další doplňkové funkce.

Jak sami vidíte, začít podnikat na internetu nemusí být nejdražší položka ve Vašem rozpočtu. Jak praví staré rčení – Kdo hledá, najde. 🙂

Přejeme Vám, ať se Vaše podnikání ubírá tím správným směrem, třeba jako v případě našeho Pepy Floxe ve videu

*Poznámka: originál článku najdete na LUPA.cz

avatar
Autor: ByznysWeb.cz Tvorba webových stránek a e-shopu v responzivním designu a vlastním redakčním systému. Vytvořte si na zkoušku webové stránky a eshop zdarma. Na ByznysWeb lze snadno přemigrovat i zaběhnutý e-shop. Vyzkoušejte si, jak to u nás funguje. Vlastní e-shop si u nás vytvoříte rychle i bez programátora a grafika.