Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Aktivujte si EET modul pro svůj e-shop od ByznysWebu

Do EET evidence tržeb od 1. března 2017 spadají e-shopy přijímající transakce platební kartou přes banku a některou z platebních bran PayPal, TrustPay nebo GoPay.

EET se tedy netýká e-shopů využívajících dobírku a platbu předem bankovním převodem.
Pokud přijímáte platby přes GoPay, můžete si vybrat, zda nastavíte EET přes platební bránu, nebo využijete pohodlnější řešení přímo ve svém e-shopu.

Nově od 01.03.2018 již nemusíte v EET evidovat bezhotovostní platby kartou, platby prostřednictvím platební brány a jiným podobným způsobem.
Evidovat je můžete dobrovolně, pokud chcete.


 

Právě jsme dokončili EET modul i pro e-shopy vytvořené přes ByznysWeb. Aktivace je snadná a rychlá. Přesvědčte se sami! 🙂

Jak nastavit EET v e-shopu od ByznysWebu?

1. ČÁST: DAŇOVÝ PORTÁL 

1. Vyplňte Žádost o autentizační údaje do EET, formulář autorizujte pomocí datové schránky a odešlete na finanční úřad (FÚ). Pokud datovou schránkou nedisponujete, požádejte o autorizační údaje na FÚ osobně.

2. Přihlaste se do administrace EET – přihlašovací údaje vám FÚ zašle nejpozději do 3 dnů.

3. Vytvořte novou Provozovnu –  v sekci PROVOZOVNY  Nová provozovna. Vyberte typ Virtuální. Činnost zadejte podle svého podnikání. Do okýnka Lokalizace zadejte URL adresu svého e-shopu, např. https://www.muj-eshop.cz.

nastavení eet daňový portál

založení provozovny na daňovém portálu

nastavení provozovny pro #EET daňový portál

4. Vytvoření certifikátu – klikněte na CERTIFIKÁTY  Nový certifikát  VYTVOŘIT ŽÁDOST V PROHLÍŽEČI. Heslo k certifikátu si archivujte.

vystavení certifikátu daňový portál, certifikát pro #EET

heslo k certifikátu pro EET

5. Potvrďte a odešlete žádost:

potvrzení žádosti pro certifikát k EET

6. Vytvořte a stáhněte exportní soubor, znovu budete potřebovat heslo, které jste zadávali pro soukromý klíč.

EET žádost o certifikát

7. Na disk počítače se vám uloží soubor certifikátu .p12, který budete potřebovat v e-shopu pro aktivaci EET. Nyní se můžete odhlásit z Daňového portálu.

2. ČÁST:  NASTAVENÍ EET PŘÍMO V E-SHOPU

8. V administraci svého e-shopu, v sekci NASTAVENÍ Objednávky  EET evidence tržeb klikněte na Nahrát certifikát, vyberte soubor .p12, zadejte heslo k certifikátu, ověřte a uložte.

nastavení #EET v e-shopu od ByznysWeb.cz

9. Vyplňte ID provozovny podle Daňového portálu (obvykle „11“ pro první provozovu). Ověřte správnost názvu své pobočky a IČ (pokud údaje nesedí, můžete je později opravit v menu NASTAVENÍ  Pobočky). Klikněte na Aktivovat.

aktivace nové pobočky pro EET v e-shopu

10. Nastavení statusů pro evidenci tržeb – v okně Automatizace vyberte statusy, které znamenají úhradu za zboží nebo služby (tedy přijetí tržby, kterou budete evidovat):

nastavení statusů pro úhradu zboží

11. Pro jistotu znovu zkontrolujte IČ, DIČ, správnost nastavení plátcovství DPH a další údaje o vaší firmě, abyste měli 100% jistotu, že se bude DPH evidovat na FÚ správně.

kontrola počítání DPH v e-shopu

12. A máte hotovo! 🙂 FLOX tímto momentem začíná evidovat všechny objednávky (resp. faktury podle nastavení), kterým se po úhradě manuálně nebo automaticky změní status na „uhrazeno“.

Do EET evidence tržeb spadají od 1. 3. 2018 příjmy plateb v hotovosti, šekem, směnkou, dárkovou poukázkou, stravenkou, BTC, započtení kauce/ jiné jistoty, příjem hotovosti od přepravce, který vaše zboží doručil na dobírku zákazníkovi apod. Pokud vám přepravní služba posílá peníze převodem, nic evidovat nemusíte.

Zrušena byla povinnost evidovat platby kartou a online platby realizované prostřednictvím platebních bran (transakce platební kartou přes Vaši banku, ale i přes platební brány typu PayPal, GoPay, TrustPay).

Ostatní transakce (objednávky) evidovat do EET nemusíte (ale můžete). Pokud máte pochybnosti, prosím poraďte se se svým daňovým poradcem.

Seznam všech účtenek a podrobné informace o evidenci naleznete v Objednávky  Pokladna.

A co nevidět pro vás dokončíme i Pokladnu, prozatím alespoň malá ukázka:

POKLADNA v e-shopu od ByznysWebu

Věříme, že díky podrobnému návodu pro aktivaci EET vše hravě zvládnete. Pokud byste ale narazili na potíže, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme.

podpis-cz

avatar
Autor: ByznysWeb.cz Tvorba webových stránek a e-shopu v responzivním designu a vlastním redakčním systému. Vytvořte si na zkoušku webové stránky a eshop zdarma. Na ByznysWeb lze snadno přemigrovat i zaběhnutý e-shop. Vyzkoušejte si, jak to u nás funguje. Vlastní e-shop si u nás vytvoříte rychle i bez programátora a grafika.