Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Aktualizace napojení e-shopu na EET v ByznysWebu

Vážení klienti,

prosím věnujte pozornost dnešní aktualizaci v napojení na EET evidenci tržeb od ByznysWebu. Elektronická evidence tržeb (EET) se týká všech internetových obchodů, které mají uvedené sídlo společnosti v České republice, používají české DIČ a za prodávané zboží jim zákazníci platí:

  1. Hotově
  2. Platební kartou:
  • transakce Platební kartou přes vaši banku
  • platby přes platební brány typu PayPal, GoPay, TrustPay

 

Nově od 01.03.2018 již nemusíte v EET evidovat bezhotovostní platby kartou, platby prostřednictvím platební brány a jiným podobným způsobem. Evidovat je můžete dobrovolně, pokud chcete.

Návody na aktivaci EET a používání nalezenete na našem webu.

Dnešní novinky na vašich stránkách:

1. Zasílání účtenek na e-mail

EET účtenky se již neposílají automaticky e-mailem každému zákazníkovi. Ke splnění zákonné povinnosti předání účtenky zákazníkovi stačí, když je účtenka dostupná ke stažení v profilu zákazníka na e-shopu (není nutné ji zasílat e-mailem) – po přihlášení účtenku zákazník najde v sekci Moje objednávky v detailu objednávky.

Neregistrovaným zákazníkům se odešle EET účtenka na e-mail jako dosud.

Stále máte možnost nastavení změnit a zapnout zasílání EET účtenek všem na email v Nastavení — Objednávky — VšeobecnéFakturace:

automaticky zaslat zákazníkovi potvrzení o platbě

e-shop od ByznysWebu odešle při vytvoření potvrzení o platbě automaticky potvrzení i zákazníkovi

2. Doplnění kurzovních lístků

Nyní se dle zákona každá platba v cizí měně přepočítá na CZK a odešle do EET. Kurz se stahuje každý den z databáze ČNB. Samozřejmě si uvědomujeme, že každá firma může přistupovat ke kurzům jinak a je možné vyhlásit pevný kurz pomocí firemní směrnice. V takovém případě, pokud vám automatické kurzy ČNB nevyhovují, si můžete nastavit vlastní kurzy v menu Nastavení — Produkty — Měny — Vlastní směnné kurzy. A to pro každou jazykovou verzi, firmu, datum a měnu zvlášť.

3. Souhrn komunikace s EET

V menu Nastavení — Objednávky — EET evidence tržeb — Souhrn komunikace najdete kompletní log komunikace s EET serverem, který může sloužit pro případné dokazování chyb.

eet-evidence-trzeb-v-eshopu

ukázka logu komunikace e-shopu s #EET

4. Detail účtenky

Nyní je možné v menu Objednávky — Pokladna rozkliknout detail účtenky po kliknutí na její číslo. Uvidíte náhled účtenky a její historii.

detail účtenky v e-shopu od ByznysWeb

detail účtenky v e-shopu od ByznysWeb nabízí i přehlednou historii

5. Další vylepšení na pozadí

Vylepšení stability a dalších vlastností propojení s EET (opakované pokusy o registraci v EET v případě výpadku apod.).

6. Informační povinnost 

Dle zákona musíte zobrazovat na stránkách povinný text o EET  pokud máte správně aktivní EET ve FLOXu, tento text se bude automaticky zobrazovat v souhrnu objednávky před odesláním, čím se splní informační povinnost. Doporučujeme tento text vložit i do Obchodních podmínek.

Jak informovala Asociacie pro elektronickou komerci provozovatelé internetových obchodů by neměli zapomenout na aktualizaci Obchodních podmínek (Zdroj: APEK.cz).

Další nové EET návody neustále doplňujeme na našem webu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat! Rádi vám poradíme.

podpis-cz

avatar
Autor: Juraj Bystrický Ing. Juraj Bystrický - jednatel společnosti. Zastává roli vedoucího programátorů a školí klienty, kteří si chtějí vytvořit úšpěšné web stránky nebo internetové obchody na profesionální úrovni.