Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Jaký bude 4. ročník MastersGate 2019? rozhovor s ambasadorkou Adrianou Mučičkovou

Soutěž MastersGate a konference MastersGate Digital Summit, které otevírají nové příležitosti zaběhnutým, ale i nově vytvořeným e-shopům, se těší veliké oblibě. A to nejen doma na Slovensku, ale taky v Čechách.

V roce 2017 v jedné z kategorií vyhral i náš klient, Gabonga.sk. Letos se do finále dostali rovnou dva klienti, OxalisDessous a Kompresory-vzduchotechnika.

O tom, na co se můžeme těšit v rámci 4. ročníku MastersGate, jsem si povídala s ambasadorkou Adrianou Mučičkovou z ui42.

 

1. Adriano, MastersGate (MG) letos otevírá rok svoje brány už po čtvrté. Tento ročník ale bude jiný než ty předešlé. Prozraď, v čem a proč jste se rozhodli pro změnu?

Adriana Mučičková, ambasádorka MastersGate

Adriana Mučičková z ui42.sk, ambasadorka súťaže MastersGate

Upřímně? Vedly nás k tomu organizátorské okolnosti. 🙂 Letošní ročník jsem měla naplánovaný a do detailů úplně jinak. Nakonec ale přišlo k úžasnému propojení s platformou šikovných lidí z HubHubu, rovněž i z řad našeho generálního partnera, Slovenské spořitelny.

Summit je rozdělen do 3 samostatných dnů. První den je absolutně bezplatný a tedy brány jsou otevřeny pro všechny, kteří mají zájem o free konzultace od odborníků pro ecommerce a digital. Zároveň po celé odpoledne bude pod dohledem odborné poroty probíhat hodnocení finalistů soutěže MastersGate Awards. No a večer vyzpovídáme garanty projektu. Takový příjemný bezplatný e-HubHub Day, plný networkingu.

Druhý den už bude probíhat ta „vážnější“ část, a tedy samotná konference s nabitým lineupem digital a ecommerce hvězd. Mezi účastníky je už nyní potvrzeno více než 💯 e-shopů. Bude tedy s kým sdílet své otevřené otázky. 🙂 Večer se zakončí slavnostním předáváním cen pro vítěze MastersGate Awards. Na jejich počest si připijeme na afterce.

Poslední, třetí den, je věnován workshopům dvou zahraničních odborníků – Raluca Radu z e-shopu Answear a Vitaly Friedman, specialista na UX.

 

2. Loni jste získali mezinárodní ocenění CESAwards 2018 v kategorii Best Accelerator/Incubator. To je skvělá satisfakce za dosavadní práci a zároveň silná motivace na další zlepšování. Jaké byly první dojmy při přebírání ceny?

Adriana Mučičková

Soutěž MastersGate získala loni mezinárodní ocenění CESAwards 2018 v kategorii Best Accelerator/Incubator. Zdroj foto: IG ui42.digital

Radost. A hned za tím následovala gratulace od kámošů z eshopu eyerim. 🙂 MastersGate vznikl jako pomoc pro eshopy, a když doposud pomohl při psaní alespoň jednoho ecommerce příběhu, tak to má celé smysl. Není žádným tajemstvím, že v minulosti byly mezi vítězi soutěže MastersGate Awards dnes již velké eshopy, jako jsou GymBeam a Dedoles nebo oblíbené hračkářství pro děti Toyeto, resp. slovenský výrobce a distributor peelingů MARK face and body, ale i mnohé další.

 

3. Letos se do soutěže přihlásilo 170 e-shopů, ze kterých jste 26. dubna vybrali finalisty a od 2. května 2019 pro ně můžeme hlasovat. Jaké výhody přináší MG účastníkům soutěže?

MastersGate je pomyslnou bránou k úspěchu. Může to znít jako klišé, ale je to tak. Samotnou bránou je právě ta cesta, kterou absolvují finalisti a účastníci soutěže. Slouží na nakopnutí celých marketingových týmů. Ty si porovnají svůj byznys model, podívají se opět na strategii a nastaví si často nové a ambiciózní cíle, které prezentují odborné porotě. Následně na konferenci potkají zajímavé partnery, nebo další majitele e-shopů a brány k úspěchu jsou doslova otevřené. Nejedno kvalitní partnerství vzniklo právě díky MastersGate.

 

4. Loni jsem měla tu čest zúčastnit se podzimních akceleračních workshopů MastersGate Academy, které jsou určeny nejen pro vítěze a finalisty soutěže, ale i pro širší veřejnost. O každý jeden z nich byl evidentně veliký zájem, protože vždy bylo plno. 🙂 Plánuješ je letos kapacitně rozšířit?

Academy a její budoucnost zůstává prozatím otevřená. Uvidíme, jak bude koncept pokračovat dál. Ale spoustu kvalitních speakrů a obsahu, na které jsme prostřednictvím akademie nasměrovali pozornost veřejnosti, je aktuálně vidět na dalších marketingových eventech. Věřím, že tomu tak bude i do budoucna.

 

5. MastersGate tedy není jen o soutěži, výhrách a navázání nových spoluprací pro finalisty. Má co nabídnout začínajícím e-shopařům i zkušeným podnikatelům, kteří chtějí svůj byznys dále rozvíjet. Proč by na eventu neměli chybět ani oni?

Networking a budování komunity jsou jedním z klíčů úspěchu, na který přišli již mnozí zkušení podnikatelé. Určitě doporučuji přijít alespoň na jeden ze tří dnů MastersGate Digital Summit. Ať už si vyberete workshopy se zahraničními experty, konferenci nabitou unikátním programem pro lidi z digitálu a ecommerce, nebo bezplatné konzultace během prvního dne, garantujeme vám, že vykročíte šťastnou nohou. Čekáme vás 28.–30. května v Bratislavě. 🙂

 

lístky na MastersGate

 

Adriana Mučičková, ambasádorka MastersGateAdriana Mučičková, absolventka FMK UCM v Trnavě, má bohaté zkušenosti s akcelerací e-shopů a realizací eventů.

Po odmoderování 2. ročníku MG se stala jeho hlavní organizátorkou a zároveň ambasadorkou.

 

 

K tomuto tématu doporučujeme:

Jak pomohla výhra v MastersGate 2017 vítězi gabonga.cz

 

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V ByznysWebu pracuji od r. 2009. Začínala jsem na supportu, kde jsem měla skvělou příležitost poznat, co podnikatele a majitele e-shopů a webových stránek skutečně zajímá a co potřebují. Proto se snažím hledat taková témata, které vám nabídnou užitečné odpovědi. Máte jiný názor? Budu vděčná za váš feedback – kvasnicova@biznisweb.sk :)

Diskuse k článku