Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Tipy na valentýnské dárky od e-shopu zlatyobchod.sk

Přemýšlíte o tom, jak vybrat valentýnský dárek pro ženu nebo muže? Jak prozradil Matěj Troják z rodinného zlatnictví Dianagold, mezi nejpopulárnější valentýnské dárky pro něžnější pohlaví patří tzv. celebritky. Pro muže kupujeme na Valentýna nejčastěji pánské hodinky. Pokud se chystáte požádat svou vyvolenou o ruku, v interview najdete i tip na zásnubní prsten.

S Matějem jsme si povídali také o historii firmy, o vytvoření e-shopu, o investičním zlatě a o výhodách nákupu v e-shopu se šperky zlatyobchod.sk.

1. Matěji, Zlatnictví Dianagold vzniklo v roce 1993. Představte nám historii vaší rodinné firmy detailněji. Jak to celé začalo?

Matěj Troják, administrátor a marketér e-shopu zlatyobchod.sk

Firma byla založena ještě v Československu a věnovala se velkoobchodnímu prodeji zlatých šperků. Tam se zaměstnal můj otec jako vedoucí slovenské části. Jelikož jezdil po celém Slovensku, poznal trh a spoustu zlatníků a obchodů. Postupně pár z těchto známých skončilo a zanechalo hezké prodejny, které táta přebral. Měl pod palcem 8 prodejen. Ale chtěl se více věnovat zákazníkům a méně cestování po prodejnách. Takže postupně počet prodejen omezil na dvě – jednu v krásném historickém centru Trnavy a druhou v Seredi, kde bydlí.

Když jsem vyrůstal, otec mě brával s sebou na cesty, „pomáhal jsem“ a po vysoké škole jsem zůstal ve firmě. Mým přičiněním jsme přidali webové stránky a e-shop se šperky, který funguje již více než 7 let.

Chcete si i vy vytvořit e-shop a začít podnikat na internetu?

Zkuste si ByznysWeb na 30 dní zdarma:

Fotíme si i vlastní fotografie, což je kategorie sama o sobě, jelikož se zlaté šperky fotí opravdu těžce. Spousta malých lesklých ploch. 🙂

Takže dlouholeté zkušenosti a lidský přístup přenášíme i na web. Background prodejny s množstvím zboží a možnosti vlastní výroby nebo úpravy šperků je to, proč se k nám zákazníci vracejí. Samozřejmostí jsou i opravy šperků. Na Slovensku se vyrábí hlavně ručně. Ovšem umíme vyrobit i formu na odlévání a pracujeme i s 3D tiskem. Například jsme touto technologií vyráběli přívěsky ve tvaru sušenky pro pekárny.

Na prodejně v Trnavě najdete mé rodiče a v zadní místnosti za počítačem mě. 🙂

2. Zmínil jste se, že se k vám zákazníci rádi vracejí. Z hodnocení vyplývá, že jsou spokojeni zejména s vaším prozákaznickým přístupem, širokou nabídkou, úpravou šperků na míru nebo opravami. Jak je to s cenou vašich produktů?

Jelikož si šperky sami vyrábíme, případně je sami jezdíme nakupovat do zahraničí, naše ceny jsou dostupné a podle našich dlouholetých zákazníků velmi příznivé.

3. Blíží se další, pro e-shopaře velmi významný den, Valentýn. Pro ty romanticky založené je to ideální den na zásnuby nebo rovnou svatbu. Jaký sortiment se ve vašem e-shopu se šperky zlatyobchod.sk v souvislosti s Valentýnem prodává nejvíc? Dámské hodinky, pánské hodinky, zásnubní prsteny, náušnice, nebo zlaté a stříbrné šperky?

Valentýn jako svátek zamilovaných má v našem obchodním kalendáři jasné místo. Nejvíc se prodávají zlaté přívěsky ve tvaru srdíček. V poslední době jsou populární tzv. celebritky. Jemné řetízky s přívěskem napojeným přímo na řetízek, které se nosí kratší, ke krku. Umíme vám vyrobit řetízek s přívěskem ve tvaru, jaký si přejete, nebo s vlastním gravírováním.

Tipy na valentýnské dárky pro ženy

A samozřejmě často řešíme i zásnuby. Snubních prstenů máme širokou nabídku. Doporučujeme brilianty, které jsou věčné: jsou to nejtvrdší používané kameny, takže se nepoškrábou a zůstanou krásně třpytivé. 

A rozšiřující novinkou jsou laboratorní brilianty, které mají stejné vlastnosti jako přírodní, ale jsou za poloviční cenu. A jelikož víme, že zásnuby jsou stresující, u nás má zákazník jistotu dodatečné úpravy velikosti nebo dokonce výměnu prstene, pokud by se například stalo, že se netrefí barva nebo typ. Luxusní šperk patří do luxusní krabičky. Například z lakovaného dřeva nebo s vlastním světlem, takže se prsten po otevření krásně třpytí. 

Tipy na valentýnské dárky pro muže

Dalším oblíbeným dárkem jsou náramkové hodinky. Dámské nebo pánské hodinky světových značek. Hlavně nás těší německé značky Zeppelin a Iron Annie, které nejsou  všude, mají krásný retro design, ale hlavně super poměr kvality a ceny. Pro pány většinou sportovní hodinky a pro dámy zase spíš elegantní hodinky.

4. Mnoho lidí kvůli pandemii zásnuby a svatby odložilo. Hotové obroučky s vygravírovaným datem zapadly prachem a čekají na svou příležitost. Je možné objednané obroučky dodatečně upravit nebo změnit datum?

Ano, aktuální pandemická situace nepřeje svatbám a oslavám. Spousta zákazníků si objednává obroučky bez gravírování, které můžeme dodatečně přidat. Poprodejní servis je u nás všeobecně na vysoké úrovni. Zlato je měkký kov a relativně snadno se poškrábe, ale naši šikovní zlatníci vám dokážou povrch obnovit nebo upravit velikost. Stalo se nám, že ženich před svatbou zhubl sedmnáct kilo, takže mu na svatbě obroučka pořád padala. Samozřejmě, že jsme mu ji upravili. 

5. Určitě jste za ta léta zažili spoustu vtipných příhod. Na kterou vzpomínáte nejraději?

Jasně, například naše prodejna byla v televizi. Před pár lety byla relace o rychlém zorganizování svatby. A potřebovali najít zlatnictví, kde by jim udělali svatební obroučky během dvou dní. Což my dokážeme. Super zkušenost s natáčením, ale nejvtipnější bylo, že mezi natáčením a vysíláním relace zbourali, z důvodu rekonstrukce, celý obchodní dům v Martině, kde jsme měli prodejnu.

6. V portfoliu zlatyobchod.sk a Zlatnictví Dianagold je kromě diamantů a pravých kamenů i investiční zlato, což je jedna z dlouhodobých a bezpečných investic. Jaké jsou její další výhody kromě toho, že kupní síla zlata se po staletí prakticky nemění?

Investiční zlato je dlouhodobá investice do jistoty. Je drahé, dobře skladovatelné, prodává se bez DPH. Aktuálně je na historických maximech a za poslední rok nám vzrostlo o cca 23 %. Historicky bylo vždy obrovským lákadlem (už od r. 6000 př. n. l).

Jelikož cena se mění každý den, podle burzovní ceny, řešíme prodej individuálně podle požadavků zákazníka, stačí nás kontaktovat

Chcete si podnikání na internetu vyzkoušet i vy?

Vytvořte si e-shop na 30 dní zdarma a otestujte si všechny výhody ByznysWebu:

avatar
Autor: ByznysWeb.cz Tvorba webových stránek a e-shopu v responzivním designu a vlastním redakčním systému. Vytvořte si na zkoušku webové stránky a eshop zdarma. Na ByznysWeb lze snadno přemigrovat i zaběhnutý e-shop. Vyzkoušejte si, jak to u nás funguje. Vlastní e-shop si u nás vytvoříte rychle i bez programátora a grafika.

Diskusia k článku