Blog o podnikání na internetu
Poradce úspěšného podnikatele

Flox 2 nabízí pro slovenské zákazníky unikátní propojení s účetním programem Alfa/Omega od KROS-u

Při zakládání e-shopu je vhodné promyslet si, jaký účetní program pro tvorbu faktur, vybavování objednávek a skladové hospodářství budete využívat.

Pokud provozujete e-shop u ByznysWeb.cz, sklad, možnost fakturace a editace objednávek jsou součástí redakčního systému.

Další z možností je propojit Váš internetový obchod s účetním programem Alfa nebo Omega od KROS-u.

Přečtěte si dnešní rozhovor s Petrem Polakovičem, CEO IRISOFT, s.r.o. a IRISOFT SYSTEMS, s.r.o.  o tom jak vznikla spolupráce mezi velikánem slovenského trhu – firmou KROS a ByznysWeb.cz, který nabízí moderní redakční systém pro tvorbu web stránky a e-shopu. tvorba web stránky, založenie eshopu

1. Peter, kdy se spolupráce ByznysWeb s KROS-em začala?

Loni v září přišel 1. email od KROS-u. Přiznám se, že jsem byl nesmírně poctěn a hrdý, že si takový gigant, který má podle ročenky Trend Top IT největší počet instalací balíčkového softwaru na Slovensku, vybral právě náš nejnovější Flox 🙂  Byla to pro nás obrovská výzva, jedinečná šance být prvním partnerem z dodavatelů e-shopových řešení. Celý proces vývoje a implementace trval spolu cca 3 měsíce, následovalo oboustranné testování a odstraňování bugů. Celkem na propojení mezi ByznysWeb a KROS-em pracovalo 6 lidí jen z našeho týmu.

2. Jaká byla kriteria výběru?

KROS hledal silného partnera, který má stabilní místo na trhu, zkušenosti, nabízí moderní, pravidelně aktualizovaný a funkční systém. Detailně si otestovali naši zákaznickou podporu, prověřili návody a samozřejmě, ptali se samotných zákazníků, kteří provozují e-shop na naší platformě.

3. Výběrové konání jsme tedy vyhráli i díky spokojeným zákazníkům… 

Ano, přesně tak, dovolím si tvrdit, že pozitivní feedback byl jedním z prioritních kriterií výběru, a proto bych rád touto cestou našim zákazníkům poděkoval 🙂 Jsou pro nás cenným zdrojem inspirací, podnětů na zlepšení našich služeb a děláme všechno proto, aby byli s našimi službami maximálně spokojeni.

4. Propojení e-shopu ve Flox 2 se softwarem od KROS-u se realizovalo hned 2 způsoby. To byla podmínka partnerství?

KROS požadoval vytvoření tzv. KROS Konektor-u, kt. dokáže přenést objednávky, faktury z e-shopu do účetního systému Alfa nebo Omega a zároveň umožní administrovat produkty přímo v konkrétním účetním systému.

V tomto případě zákazník provozuje e-shop na našem serveru, má účetní program a rovněž samotný Konektor od KROS-u.

V administraci e-shopu vyplní jen číslo tokenu od KROS-u, nadefinuje software Alfa nebo Omega a vybere měnu, ve kt. prodává.

Následně všechno probíhá automatizovaně a zákazník tak ušetří moře času, aby se věnoval např. vyhodnocování statistik návštěvnosti 🙂 Mysleli jsme ale i na druhou stranu mince – menší e-shopy, kterým postačuje manuální export objednávek a faktur do programu Omega.

V tomto případě je potřeba vyexportovat data (faktury, objednávky nebo adresář) z Flox 2 a naimportovat do Omegy.

Více informací o jednotlivých možnostech propojení e-shopu s účetním softwarem od KROS-u je k dispozici i v našich návodech .

jak si vytvořit webové stránky, jak založit e shop, vytvoření e-shopů, vytvořit web stránky na 15 dní zdarma

tvorba www stránky, webové stránky, tvorba e-shopu

avatar
Autor: Jana Kvasnicová V ByznysWebu pracuji od r. 2009. Začínala jsem na supportu, kde jsem měla skvělou příležitost poznat, co podnikatele a majitele e-shopů a webových stránek skutečně zajímá a co potřebují. Proto se snažím hledat taková témata, které vám nabídnou užitečné odpovědi. Máte jiný názor? Budu vděčná za váš feedback – kvasnicova@biznisweb.sk :)